Referencje ekspertów

mgr Ilona Kawalec

położna

Z mojej praktyki zawodowej Aniball jest znakomitym sposobem na uniknięcie urazów krocza w okresie okołoporodowym. Zalecam ćwiczenie z balonikiem jako świadome przygotowanie się do porodu oraz wkład własny w poród każdej ciężarnej. Jeżeli kobieta jest świadoma, wymagająca, zna swoje prawa to wie, że nie powinno się rutynowo wykonywać nacięcia krocza. Aniball jest alternatywą, argumentem dodatkowym w rękach kobiety na dowód pracy jaką wykonała, aby tej procedury uniknąć.

Denisa Kolarczyková

doula, matka dwojga dzieci

Aniball jest doskonałym narzędziem do aktywnego przygotowania się do porodu. To bardzo ważne zwrócić swoją uwagę na mięśnie dna miednicy nie tylko podczas ciąży, ale także po urodzeniu dziecka. Uważam, że ćwiczenie z Aniball-em może mieć bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i pewność każdej przyszłej mamusi.

mgr Anna Sass

doktorantka AWF Katowice, fizjoterapeuta

Na co dzień prowadzę zajęcia aktywności fizycznej dla kobiet ciężarnych oraz poradnictwo fizjoterapeutyczne z tego zakresu. Zajmuję się również szeroko pojętą profilaktyką nietrzymania moczu oraz zaburzeń statyki narządu rodnego. Moje działania mają na celu przygotowanie ciężarnych do porodu, ale również połogu i szybszego powrotu do formy z przed okresu ciąży. Balonik Aniball jest pomocnym narzędziem w mojej pracy dla treningu mięśni dna miednicy przed porodem, w połogu, ale również w przypadku inkontynecji moczu u kobiet. Serdecznie polecam.

MUDr. Šárka Kutálková

ginekolog

Aniball mi się podoba, jest prosty, skuteczny, bezpieczny i wspiera naturalną elastyczność tkanek.

Petra Knejflová Frantová

fizjoterapeuta, matka dwojga dzieci

Dla niektórych z was ćwiczenie z Aniballem nie będzie łatwe, ale jak to się mówi: „ciężko w treningu, łatwo w boju”. Osobiście mogę Aniball z czystym sumieniem polecić, dlatego że ćwiczenia są naprawdę skuteczne. Życzę Państwu bezpieczny i łatwy poród.

Jana Čurdová

polozna, matka dwojga dzieci

Aniball to dla mnie przydatny przyrząd treningowy pomagający poznać własne ciało. Pomaga odkryć kobiecie, jak naprawę działa jej ciało podczas wypychania i jakie uczucia będą jej towarzyszyły w czasie ostatniej fazy porodu.

MUDr. Aleš Jurčík

ginekolog

O Aniball mogę powiedzieć, że jest to fantastyczne urządzenie, które pomaga kobietom radzić sobie dobrze z porodem. Kobiety, które stosowały go przed porodem są zdecydowanie lepiej przygotowane do porodu, również potrafią koordynować swoje mięśnie dna miednicy w końcowej fazie porodu. Z mojego doświadczenia potwierdzam, że w większości nacięcie krocza nie jest konieczne i zdecydowanie rzadziej dochodzi do urazów.

MUDr. Monika Zimanova

ginekolog

Ćwiczenia z balonikiem Aniball i masaże krocza powinny stać się częścią przygotowań do porodu drogami natury każdej kobiety. Moje osobiste doświadczenie – jako pierworódka wiedziałam w jakiej pozycji poród będzie mi najbardziej odpowiadał. Dzięki treningowi poznałam, jakie uczucie będzie towarzyszyć mi podczas przejścia główki przez drogi rodne, wiedziałam jak efektywnie przeć i poród odbył się naturalnie, bez najmniejszych obrażeń. Osiągnięty obwód na baloniku to 30 cm, mój syn miał obwód główki 34,5 cm. Aniball jest skutecznym i bezpiecznym urządzeniem.

MUDr. Ján Macejka

ginekolog

Uważam, że Aniball jest świetnym pomocnikiem do tego, by mieć wyjątkowo dobre i bezbolesne doświadczenie z porodu. Moje pacientki bardzo go zachwalają.

Barbara Kosfeld, MA, MSc., MBA

czołowa europejska położna, matka trójki dzieci

Aniball jest bardzo ważny zwłaszcza z psychologicznego punktu widzenia: kobieta uczy się radzić sobie ze strachem przed wielkością „przedmiotu”, który ma przez nią przejść. Równie ważne jest wykonywanie tych ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie mięśni, w okresie połogu. To bardzo przydatny przyrząd.

Soňa Holcmanová

położna w szpitalu położniczym w Wyszkowie – Brno.

Za położne z Wyszkowskigo szpitala jednogłośnie gorąco zalecamy Aniball. Z balonikiem mamy naprawdę dobre doświadczenie.

Barbora Vörösová

położna Bratysława

Moje doświadczenie: – Stosunkowo łatwy w użyciu, bardziej skuteczny niż masaż krocza – Największe dziecko urodzone po stosowaniu Aniballa miało 4650 gr. i 54 cm. Poród trwał 3 godziny, bez nacięcia i naderwania. – większości użytkowniczek dodaje on większą pewność do porodu. Wiedzą jak przeć, minimalizuje się stres i strach przed porodem, zmniejsza ryzyko naderwania lub nacięcia krocza. – lekarze, położnicy zaczynają być bardziej poinformowani na temat tych urządzeń, niektórzy nawet je polecają, co uważam za pozytywny krok w położnictwie. Za jego bardzo rozsądną cenę i doskonałe wyniki Aniball polecam.

Veronika Zelinková

polozna, matka dwojga dzieci

Strach przed porodem jest w nas głęboko zakorzeniony. Poród może dać kobiecie ogromną siłę. Dzięki Aniballowi zyskasz pewność, że sobie poradzisz.

Mgr. Jitka Macoun Sidorová

położna, matka jednego dziecka

Z pozycji położnej urządzenie Aniball bardzo polecam, mam osobiste doświadczenie i uważam, ze Aniball to świetna pomoc dla przygotowania do porodu po stronie fizycznej ale przede wszystkim po stronie psychicznej.